Jak si tu bydlíme

Bydlíme ve dvanáctipatrovém paneláku v ulici Balanchivadze 39. Většina paneláků tady v Tbilisi vypadá opravdu komicky. Pravděpodobně je stavěli tak, že použili to, co se jim zrovna dostalo pod ruku, takže se jedná o nesourodou směsici stavebních materiálů různorodě naplácaného na sobě.

panelak

Vstup do našeho domu je otevřený, nejsou tam žádné dveře, takže teoreticky sem může vejít kdokoliv. V Čechách by to okamžitě znamenalo, že v každém poschodí narazíte na nějakého bezdomovce nebo feťáka, tady se to projevuje jenom tak, že se čas od času objeví na klice od bytu nějaký reklamní leták.

nas_panelak

Bydlíme v sedmém patře. Společná chodba vypadá na první pohled trochu děsivě, ale člověk si na to zvykne.

chodba

Máme tu i dva výtahy, ale s nimi je to takové ošemetné. První je hodně starý, ne moc čistý a hlavně se za každou jízdu platí 5 tetri. Na stěně výtahu je pověšená taková kovová krabička, kam se musí hodit peníze a teprve pak se můžete nechat vyvézt. Druhý výtah, který je hned vedle toho Prvního, je nový, čistý, s velkým zrcadlem a zadarmo. Ale skoro nikdy nejezdí. V praxi to pak vypadá tak, že kdykoliv přijdeme domů, jdeme ke Druhému výtahu, ten v 95% případů nejede a tak jdeme pěšky. Myslím si, že po dvou měsících z toho budeme mít slušnou fyzičku.

vytahy

Náš byt je krásný, úplně nově zrekonstruovaný s velikým kuchyňoobývákem, dvěma záchody a čtyřmi pokoji. V kuchyňoobýváku jsou veliká okna, která díky tomu, že nemáme závěsy ani záclony nabízí panoramamtický pohled na Tbilisi. Máme taky dva balkony. Nábytek je hodně oldschoolový ve stylu co se kde našlo, to se sem dalo.

kuchyn

obyvak

V pokojích pak máme většinou kovová lehátka s matrací, někteří mají i normální postele. Pak tam ještě máme dvě skříně, ta moje je ale hrozně děsivá, protože nestojí moc stabilně a dost se houpe, takže kdykoliv si jdu pro spoďáry, bojím se, aby na mě nespadla a nepohřbila mě.

V bytě je pořád chládek, což je super, protože i když je venku přes den asi milion stupňů a přes noc asi půl milionu, pořád se tu dá normálně žít. Na závěr dávám pár fotek Tbilisi vyfocených od nás z balkonů:

vyhled2

vyhled3

1 komentář: „Jak si tu bydlíme

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s