Želví jezero bez želv, cesta do popelnic a bizarní lunapark

Jsme tu už týden a tak se rozhodujeme, že je nejvyšší čas vyrazit i kus za město. Cíl je Želví jezero, cestu plánujeme opilí asi ve tři ráno a celá naše příprava tak spočívá v napsání lehce zmatené poznámky do mobilu.

googlekeep

Po probuzení a vzpamatování se z předchozího večera (spíš večerů) se ve tři hodiny i přes mojí lenost opravdu vykopeme a vyrážíme. Na poslední chvíli si ještě čtu jiný způsob, jak bychom se mohli k jezeru dostat, ale úspěšně ho zapomínám, jen co opustíme byt. Zabloudíme tedy hned poté, co vystoupíme z prvního autobusu. Navíc začíná pršet, a tak zapadneme do Mekáče probrat další plány. Pěkně po gruzínsku si objednáváme MAKFLARI a bojujem s příšerným smradem, který v celém Mekáči panuje. Za chvíli naštěstí přestává pršet a díky wifině jsme už i trochu zorientovaní, takže na druhý pokud se ocitáme ve Vake parku přesně tak, jak jsme chtěli. Po cestě se ještě zdokonalujem v umění přecházet silnici, myslím, že po dvou měsících z nás budou praví mistři.


Snažíme se někde koupit pivo na cestu do kopce, který se před námi tyčí a na kterém se snad skrývá ono Želví jezero, ale všechny naše pokusy jsou marné.

vake_park

Místo toho objevujem aspoň slacklinu, a já tak můžu zavzpomínat, na časy, kdy jsem po ní chodila.

Pak už nás čeká jen stoupání. Míjíme sochu ležícího vojáka, který vypadá, jako by měl zrovna orgasmus a pokračujem kolem veliké sochy mladší verze Mother of Georgia (o starší verzi bude řeč v některém dalším příspěvku, můžu jen říct, že Gruzínci si celkem potrpí na obří sochy žen). Cesta nakonec není nijak složitá, k jezeru trefíme bez problémů a dáme si tam konečně i to pivo.

kac_turistka

turtle_lake

tbilisi1

Snažím se najít nějakou želvu, abych ji mohla vzít domů místo Johanky, ale želvy pravděpodobně došly. Náladu mi to ale zkazí jen trochu, protože se mezitím udělalo fakt hezky a my se tak rozhodnem pokračovat dál nad jezero a pak prostě někam.
Za celou cestu vůbec nikoho nepotkáváme, ale míříme k televiznímu vysílači a tedy i k civilizaci, říkáme si. Najednou však cesta končí před zavřenou bránou mezi kontejnery. Překvápko.

maimunak_v_odpadcich

Přemýšlíme, co dál. Vracíme se trochu zpět a necháváme se vést našimi instinkty, což vede k tomu, že skončíme uprostřed pichlavejch trav, cesta nikde a před námi plot. Chvíli zvažujem, že ho přelezem, ale pak se místo toho vydáváme po cestičce, která vede podél něj. Vtipkujeme, že vlastně ani nevíme, jestli už chytli toho posledního tygra, co jim před čtrnácti dny utekl ze zoo, a že tohle by bylo perfektní místo, kde by se mohl schovávat. Najednou Slávek přede mnou ztuhne a vůbec se nehýbe. Rozhlížím se kolem sebe, přesvědčená, že na mě za chvíli z křoví ten tygr fakt vyskočí, místo toho ale na cestě před námi leží „jen“ had.

Cesta nás dovede až na silnici, kde zjistíme, že plot, který jsme málem přelezli je součástí nějakého střeženého prostoru a slíbíme si, že v Gruzii žádné ploty přelézat prostě nebudeme.

opicaci

Pokračujeme tedy po silnici zpět do centra Tbilisi, když se najednou ocitáme na fakt hodně divném místě. Vypadá to trochu jako nějaké hodně bizarní dílo od Dalího, ale evidentně je to lunapark. Působí na nás dost zvláštně, všude kolem je spoustu lidí, ale nikdo nechodí na žádné atrakce, ty navíc vypadají, že ani moc nefungují (pokud nepočítám 7D kino, které mi neustále vrtá hlavou, když přemýšlím nad všemi sedmi dimenzemi, které nabízí, nějaké nápady?).

mtatsminda2

mtatsminda1

Jediné co funguje, je ruské kolo, které na pozadí Tbilisi zalitého zapadajícím sluncem vypadá fakt dost kýčovitě. Slávek navíc po cestě objeví dinosaury, takže náš první výlet nemůže být vydařenější.

mtatsminda3

mtatsminda4

Abyste si to uměli představit ještě v živějších barvách, udělal Slávek tohle video:

2 komentáře: „Želví jezero bez želv, cesta do popelnic a bizarní lunapark

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s