Leninovy busty, podzemní bazar a gruzínský Baumax

Plán na neděli a pondělí byl jasný, navštívit ta nejkurióznější shopping místa, která jsou v Tbilisi k vidění. V neděli jsme začali na Dry Bridge Bazaar. Už cestou tam jsme potkávali obrázky Stalina a Lenina, které předznamenaly, jak to asi bude na blešáku vypadat.

obrazky

Na místě se dali sehnat fakt dost divný věci, převážně „starožitnosti“ a cetky, ale všichni prodejci byli hrozně sympatičtí, vůbec ne otravní a nic nám nevnucovali. Jeden, když zjistil, že jsme z Čech, začal hrabat ve své obří tašce, až vytáhl plakát se Švejkem a hned nám ho musel hrdě ukázat. Pak se nám ho teda snažil trochu vnutit, ale nedali jsme se.

smart_shop

Lenin

lela_prak

cetky

cesky_plakaty

cetky2

Než jsme na blešák přišli, dohodli jsme se, že každý koupíme tu největší kravinu, kterou potkáme, potom vyhlásíme vítěze a s nakoupenými poklady si vyzdobíme byt. Bohužel, soutěž skončila asi po pěti minutách, kdy Filip koupil tohle.
Během blešáku mi taky někdo ukradl mobil. Myslím, že jsem měla prostě smůlu a nedávala si na něj pozor, ale bylo úžasný sledovat, jak na to reagovali Gruzínci. Nikdo tomu absolutně nechtěl uvěřit. Většinou, když jedete někam do ciziny, první, co vám všichni říkají je, abyste si dávali pozor na všechny vaše věci, protože je všude hrozně zlodějů. V Tbilisi je to jinak, myslím, že můj případ byl fakt výjimka. Celý blešák se mi potom snažil pomoct, hledali, volali, ale mobil prostě nebyl. Nechtěla jsem si tím nijak kazit den a tak jsem se na to podívala optimisticky a byla ráda, že mi neukradli foťák nebo peněženku.

Dry Bridge Bazaar byl ale jen předehra pro to, co nás čekalo v pondělí. Vítejte na Vagzlis Bazaru.

vagzlis_mess

Je to nepopsatelné místo, kde údajně seženete úplně cokoliv a kde je opravdu snadné se ztratit. Procházíte mezi mraky ošklivého nekvalitního zboží pouze uzounkými uličkami, část je v podzemí, část je nad zemí a stovky prodejců se vás snaží přesvědčit, ať koupíte zrovna to jejich zboží, které je úplně stejné, jako to, co prodávají ve stánku vedle, naproti, zkrátka všude okolo. Je libo zlatý šperk? Bonbony? Dévédéčka? Koření? Boty? Kuřata? Šaty?

vagzlis_guys

saty

zlatnictvi

boticky

devedecka

kuratka

bonbonky

koreni

Sháněli jsme šroubovák a tak jsme zavítali i do gruzínského Baumaxu. Pán, co tam prodával, evidentně chápal mé nadšení z této části trhu a tak se se mnou aspoň podělil o lískové oříšky, které si tam louskal palicí pro zkrácení dlouhé chvíle.

baumax_georgia

2 komentáře: „Leninovy busty, podzemní bazar a gruzínský Baumax

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s