Jsme na suchu

Ahoj. Abyste věděli – to, co tady děláme, není zadarmo. Nebo, abych byla úplně přesná, my to děláme zadarmo. Nebo, abych byla úplně nejpřesnější, jako zaměstnanci Evropské komise tu bydlíme zadarmo a měsíčně dostáváme kapesné 160 EUR. A i když je Gruzie levná země, věřte mi, že si tu nejezdíme na prasatech a neodrážíme se demižonama. Máme to tak tak, spíš se dotujeme sami.
Kam tím mířím, říkáte si?Mapa, kterou se chystáme vytvořit, musí být za nějaké peníze vytištěna a abychom se stali členem USE-IT sítě, musíme zaplatit členský poplatek, který činí 1000 EUR. Radnice v Tbilisi nám slíbila, že to za nás zaplatí. JENŽE! Týden před naším příjezdem zasáhly Tbilisi povodně, o kterých určitě všichni víte. Protože jste mi všichni říkali, že sem nemám jezdit, protože mě sežere tygr. Mimochodem, věděli jste, že toho posledního našli teprve asi před 10 dny kousek od našeho domu? No, abych se vrátila k tématu, protože trochu ztrácím nit…

Po povodních věnuje tbiliská radnice všechny finanční prostředky na obnovu města a na nás háže bobek. Což nemá žádný smysl, protože v dlouhodobém horizontu my jsme ti, kdo město zpropagují takovým způsobem, že zaujme mladé turisty a přijedou sem utrácet své peníze (nebo spíš svých rodičů). Každopádně děláme městu službu. Nikdo to ale nechce slyšet, a tak nemáme nic. A tak hledáme. Žebráme (ne doslova, ale občas si tak připadáme) a spustili jsem crowdfundongovou kampaň.

osvětová vsuvka – mý vrstevníci skrolují níž, mí rodiče a prarodiče čtou dál


Crowdfundingová kampaň v překladu znamená, že na speciální internetové stránce zveřejníte svůj projekt, stanovíte si částku, kterou na projekt chcete vybrat (cíl) a oslovíte (ideálně) celý svět. Idea je taková, že každý, koho projekt zaujme, na něj může přispět libovolnou částku. Výměnou za to si může vybrat nějakou odměnu, kterou nabízíme a která je spíš symbolického rázu. A nebo si prostě jen na jeden den užívat dobrý pocit a vyplnit si modré políčko.


konec vsuvky, už zase můžete číst všichni

Tady je odkaz na naší kampaň a pokud vládnete kreditní kartou, můžete nám taky přispět. Neprosím o žádné obří částky. Jeden dolar úplně stačí, protože čím víc budeme mít přispěvatelů, tím bude naše kampaň populárnější a zaujme víc lidí. Kájina nám dala dolary 3 a já jsem na ní za to pyšná.

kajina_prispevatel

Takže, jestli nám chcete taky přispět, uděláte mě přesně takhle veselou. A jestli nám přispět nechcete, mrkněte aspoň na video, které jsme ke kampani natočili. Podle mě se dost povedlo. Je v angličtině, ale bude se vám líbit, i když nebudete rozumět.

Na víkend odjíždím do Arménie, tak se v pondělí můžete těšit na nové zážitky, tentokrát z Jerevanu.

kac_je_vesela

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s