Openair galerie, kámoš Palestinec a neuplatitelný taxikář

Náš poslední den v Jerevanu. Musíme vypadnout do dvou hodin, takže jdeme ještě na dopolední sightseeing. Konečně vidíme pořádně i Ararat. A to jsme kvůli tomu ani nevstávali.

kac_a_ararat
ararat

Cílem je kaskáda – vlastně takové obří schody, které se začaly stavět už v roce 1971 bez nějakého smysluplnějšího využití.

kaskada_jerevanjerevan_a_ararat

Po roce 2000 je dostavěl jeden arménský mecenáš a přeměnil je v muzeum moderního umění. Jedna jeho část je pod zemí pod schody, druhá je openair, takže po cestě po schodech potkáváte sochy, některé divné hodně, některé jen trochu.

gymansti vytlemenej_chlapek kaskada anorekticka

Pak už nás tatínek našeho hostitele dovezl až na autobusák, i když teda nejprve trochu bloudil, my si našli auto zpět do Tbilisi, nakoupili zásoby jídla na cestu a s jedním moc sympatickým Palestincem Omarem frčíme zpět. Chudák Omar si na hranicích docela užije, protože celníci jsou evidentně sympatičtí jen na ty, kteří vlastní evropské cestovní doklady. Omar to s nimi ale nakonec nějak skoulí a do Gruzie je vpuštěn. Po návratu do Tbilisi se snažíme Omarovi pomoct dostat se do jeho hostelu a dohodneme se, že budeme sdílet jeden taxík. Taxikář se tváří, jako že vše ok, ale během cesty, kdy jede úplně jinam, než má, zjistíme, že vše ok rozhodně není. Hádáme se, handrkujeme, já ždímu svoji bídnou gruzínštinu na maximum a nakonec mu ještě dávám Kinderčokoládu. I tak platíme víc, než jsme původně chtěli, ale co bysme pro kámoše žijícího v Dubaji neudělali. Třeba se nám bude Omar ještě někdy hodit :)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s