Co vím o Gruzii po pátém týdnu

  • Pravděpodobně nikdo tu doma nemá váhu a tiskárnu. Z čeho tak usuzuju? Když jdete po ulici, pomalu na každém kroku potkáváte sedící babičky prodávající ovoce, plastový blbosti, popcorn nebo svatý obrázky. Spousta z nich má k tomu před svým stánkem postavenou digitální váhu, kde můžete za 30 tetri zkontrolovat, jestli jste nepřibrali. Proč se taky vážit doma, když se z toho dá udělat společenská událost. Na každém rohu taky narazíte na krámek s nápisem xerox, kde si můžete tisknout a kopírovat. Kdo by si myslel, že v dnešní době se tam prodavači musí kopat do zadku, ten je na omylu, dveře se tam netrhnou.

  • Je neuvěřitelný, že jsme tu už pět týdnů, a teprve teď jsme objevili střechu! Samozřejmě, že je nám jasné, že má náš dům střechu, ale nebylo nám moc jasné, že se na ní dá bez problémů vylézt. No, tak abych nekecala. Není to úplně bez problémů. Musíte se dostat do 16. patra (ano, zaplatíme za výtah), potom po schodech na střechu, která ještě není úplná střecha, protože si ještě musíte vlézt na vratkou stoličku a vyšvihnout se na střechu střechu. Ale pak to stojí za to. Tbilisi jako na dlani a ohňostroje jakbysmet.strecha
  • Plastika nosu tu musí být dost populární záležitost. Ani mi nepřijde, že by měli Gruzínci nějaký orlí zobany, ale hrozně často potkáte na ulici někoho (no někoho, hlavně mladé slečny), kdo má zavázaný nos a vzhledem k věku a pohlaví je vám jasné, že z  hospodské rvačky to nemají.
  • Pokud byste v Tbilisi dostali chuť na masáž, vybírejte pečlivě. Může se vám totiž snadno stát, že skončíte u úplně jiné služby. Masáž je tu totiž typické krytí pro služby, které se sice masáží podobají, ale u hlazení zad rozhodně nekončí.
  • Objevila jsem tu své nové oblíbené povolání. O pár z nich už jsem mluvila, ale tohle mě nadchlo. Abyste mohli parkovat v centru, musíte každého půl roku platit městu 50 lari a pak si mžete parkovat, kde chcete. Tím to ale samozřejmě nekončí. Postarší chlapíci evidentně objevili díru na trhu, oblékli reflexní vesty a pasovali sami sebe na „parkovací asistenty“. Jejich role spočívá v tom, že vám ukážou, kam přesně máte zajet, pak divoce máchají rukama a pak vám řeknou, kdy máte zastavit. A hned potom vám nastaví do okýnka otevřenou dlaň, abyste jim něco přispěli.
  • Pokud jsem si doteď říkala, že tbiliské vedro není zas tak nesnesitelná věc, beru všechno zpátky. Tbiliské vedro totiž ještě nepřišlo. V předchozím článku jste si asi všimli, že už o víkendu mi to vedro trošku vlezlo na mozek. A podle předpovědi bude hůř!bude_vedro

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s