Co vím o Gruzii po sedmém týdnu

  • Líbí se mi, jak tu fungují lékárny. Nedají vám nikdy plnou krabičku léků, které byste nevyužili a samozřejmě nepoužité léčivo následně nevrátili do lékárny. Tady lékárnice usoudí, kolik asi pilulek váš problém vyřeší, odstříhne vám je, vy je všechny využíváte a hotovo.

  • Když už jsme u toho, zaznamenali jste taky v Praze ten velký boom obchodů Bez Obalu, kde všechno mají ve velkých pytlích a dají vám jen tolik, kolik chcete? Tady to funguje v každém druhém obchodě.  Z velkých krabic si tu můžete nabrat co hrdlo ráčí těstovin, rýže, bonbonů, sušenek, mouky, rozinek a dalších věcí. A protože jsme v Gruzii, dají vám to samozřejmě S Obalem, v igelitovém sáčku, který u kasy vloží do většího igelitového sáčku. Ale stejně je mi to sympatický.
  • Chlapi jsou tu prudérní, nebo se asi stydí ukazovat svoje kolena. Pokud chcete nějak spolehlivě odlišit Gruzínce od turisty (samozřejmě za předpokladu, že ani jeden z nich zrovna nemluví), stačí se podívat, co mají na sobě. Turista bude mít ve čtyřicetistupňovém vedru určitě kraťasy, což taky zní celkem logicky, že? Gruzínec naopak bude mít stoprocentně džíny, pokud je mladý, nebo černé dlouhé kalhoty, pokud je starý. Asi je to problém celého regionu, v Ázerbájdžánu minulý týden dokonce proběhla demonstrace za to, aby chlapi normálně nosili krátké kalhoty.
  • O co víc se stydí za své kotníčky, o to míň se gruzínští mačové stydí za své pupky. Vedro jim je samozřejmě taky a tak ho ventilují tak, že si vyhrnou tričko a vystaví tak na odiv své chlupaté bachory. Kdekoliv, kdykoliv. Na chodníku, na autobusové zastávce, na trhu, v autobusu, v obchodě… Pohled je to nic moc, to mi věřte.20150909-11942141_10205934027647468_103738398295703748_o

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s