Kraťounký článeček o malinké zemičce

Slávek je dobrodruh, Gruzie mu nestačila a tak ve stejnou chvíli, kdy já jsem hledala, kam v Gallenu položím bednu od kola, vyrážel on na roadtrip po Evropě. No a na samém konci se s kamarády zastavil i za mnou.

Přespali u mě dva dny, takže konečně našel můj obří pokoj nějaké využití a nepřišla jsem si tam tak sama. A taky s sebou přivezli alkohol. Samým štěstím jsem během večera dvakrát po sobě rozlila piva po celé kuchyňské podlaze, takže jsem pochopila, že mé tělo už se otřepalo z gruzínské alkoholové jízdy a odvyklo si na každodenní příjem promilí. A hlavně mě s sebou vzali do Lichtenštejnska (mimochodem, zkuste si napsat jméno téhle země napoprvé bez překlepu, hrůza!)

Do Vaduzu, hlavního města Lichtenštejnska, je to z Gallenu jen 69 km, takže jsme tam byli cobydup. Ani jsme pomalu nepoznali, že jsme přejeli hranice a už jsme byli ve Vaduzu přímo na náměstí. Město je to opravdu malinkaté. Má celých 5391 obyvatel, takže dýl než hodinku tam rozhodně nepobudete. Jako důkaz jeho velikosti (teda spíš malosti) může sloužit i fakt, že na Wikiepdii o něm ani nemluví jako o městě. („Vaduz je hlavní obec Lichtenštejnska.“).

20160406-8feb8-img_20150920_234903_hdr

Nejvíc času jsme asi strávili na Peter-Kaiser-Platz. Celý Vaduz slouží tak trochu jako galerie pod širým nebem, takže všude můžete natrefit na nejrůznější sochy moderních umělců. Je to příjemné zpestření, protože jinak by ve městě nebylo asi už vůbec nic.

20150916-[000059]

Prošli jsme si hlavní promenádičku, zastavili se u sídla vládičky, nakoupili pohledy v informačním centříčku a vyfotili parlamentíček, kde zasedá celých 25 poslanečíčků.

20150916-[000067]

Pak už jsme si to namířili nad Vaduz, kde jsme udělali zastávku u hradu, který stále ještě obývá královská rodina. Vtipkovali jsme, že hrad slouží jen jako skořápka a uvnitř něj je luxusní vila, protože turisti mají dovnitř vstup zakázán.

20150916-[000097]

Hradu jsme teda věnovali asi 5 minut a vydali se po úzké silničce ještě výše do hor, do městečka Malbun, které je v zimě lyžařské středisko, v létě tam trochu chcíp pes, ale pohledy na hory všude okolo byly krásné. Akorát mě zas mrzelo, že nemám boty, čas a parťáka, abych mohla na nějaké vylézt.

20150916-[000103] 20150916-[000119] 20150916-[000128]

No a to byl konec našeho výletu. Pokud jste si stále ještě neudělali z mého článku představu o velikosti Lichtenštejnska (o čemž dost pochybuju, fakt jsem se snažila), tak vězte, že jsme projeli napříč celou zemí a přitom jsme z Gallenu odjeli v půl desáté a ve dvě už jsme zase byli zpátky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s