Cesta byla dlouhá, místy mokrá

Po hrozně dlouhé době se někam vydávám s někým ženského pohlaví. Už ani nevím, jestli to umím. Ale parťačku bych si líp vybrat nemohla. Týna je společník na cestování, kterého chcete. Nic neřeší, nestresuje, a pokud jí člověk denně napojí jedním fotogenickým kafem, je maximálně spokojená.

I když jsme se neviděli skoro půl roku a předtím taky moc ne, sladíme naše cestovatelské představy velmi rychle. Dokonce si (neúmyslně) vezmeme i stejné boty. Chceme hlavně hodně vidět a přitom hodně ušetřit. Cílem je Brusel, abychom navštívili Lucku, poslední součást našeho tria, která se nám tam přestěhovala. Na programu máme i další města, ale všechno je velmi otevřené a domlouvat to budeme za pochodu. Letenky jsou s Rájen Érem za hubičku. Má to pouze jeden háček. Po necelých dvou hoďkách letu se ocitáme na letišti v Charleroi, tedy asi hodinu cesty od Bruselu. Autobus do centra stojí skoro tolik, jako letenka z Prahy. Děkujeme, nechceme.

img_20160615_134900

Najít nějaké vhodné místo na stopování je ale celkem oříšek. Do všech směrů mají lidé zakázaný vstup, takže naše jediná šance je stopnout něco na velikém třípatrovém parkovišti přímo před letištěm. Ze střechy se snažíme dostat do přízemí, kde, doufáme, bude aut jezdit nejvíc. Není to ale tak jednoduché. Motáme se po parkovišti jak vítr v bedně, cedule nás posílají od čerta k ďáblu a nikdo nám ne a ne zastavit. Nakonec skončíme u mýtných bran. Řešíme, jestli bude lepší stopovat před nimi nebo za nimi. Zůstávám před nimi a Týnu vysílám na průzkum, jestli to za nimi náhodou nebude lepší. A zrovna v tu chvíli, jako na potvoru, mi zastavuje auto. Sedí v něm tři chlápci jedoucí do Bruselu, což je fajn, ale nemluvící anglicky, což není fajn. To, že jsme dvě, se mi jim vysvětlit nepodaří, ale i tak nasedám. Když projedeme mýtnou bránou, kráčí si to Týna přímo proti nám. Zběsilou gestikulací donutím chlápky zastavit, vyskočím z auta, mávnu na Týnu, ta naskočí též a jedeme směr Brusel. Náš spolusedící vzadu z nás není úplně nadšený, přeci jen auto nepatří k největším a s náma dvěma je už v autě docela těsno.

Z rádia vyřvává nějaká blízkovýchodní popmjůzik, což ale nemůže zastavit náš debatní kroužek. Jak jsem psala, neviděly jsme se dlouho a dojmů je tím pádem habaděj. Cestu teda začnu sledovat až v momentě, kdy sjíždíme z dálnice. Zaujme mě, že vůbec nesjíždíme na Brusel. Důvodem pro tuto zajížďku je však pouze řidičova touha ukázat nás svým kámošům. Přibrzdíme tedy před nějakou autodílnou a zamáváme poflakujícím se mladíkům. Pak už nás náš řidič vyhazuje skoro v centru v Bruselu a my máme radost, jak jsme to pěkně zmákly. Cestou nás zastihne docela kvalitní průtrž mračen. Brusel nás teda moc vřele nevítá. Usušíme se v USE-IT, občerstvíme se kafem, nabereme mapy a vydáváme se na cestu k Lucce.

DSC05848

Narážíme na muzeum Brussels Expo, kam je vstup zdarma, takže tam samozřejmě hned musíme. Smysl muzea nám zůstane po celou dobu utajen. Jen je to vše až moc interaktivní a moc nás to neba. Vyfotíme se v pěkné místnosti s deštníkama, rozsvítíme linky bruselského metra na obrovitém 3D modelu a deset minut před zavíračkou objevíme, že odsud jde zadarmo poslat pohledy. Pohledy! Zadarmo! Nabíráme všechny druhy, usedáme do dětského koutku a rychlopisem škrábeme, co nám ruce stačí. Po chvíli nás vyžene zřízenec, který už se těší, jak bude mít konečně padla. Nebo možná nechce, abychom celé muzeum přivedly na buben, těžko říct.

BipImageDSC05802

K Lucce se dostaneme skrz africkou a evropskou čtvrť. Trochu bloudíme, ale nakonec to úspěšně zvládnem a znavené se napakujeme k Lucce do bytu. Večer strávíme plánováním zítřejšího výletu do Ghentu, žvaněním tak, jak jen to umí tři holky, co se dlouho neviděly a vyzpěvováním cajdáků, které jsem schopná zahrát na své nové ukulele. Chudák Petr, Lucky přítel, musel mít ten večer hodně pevné nervy.

DSC05812DSC05815

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s